17/10/2012

Aktualizacja

Zebrało się sporo newsów kiedy chodzi o turnieje, premiery czy samego bloga. Info poniżej w telegraficznym skrócie:

1) W Łodzi z okazji Międzynardowego Festiwalu Komiksu i Gier (MFKiG) odbyły się turnieje w SSFIV:AE2012, SFxT, UMvC3, SCV  oraz TTT2 (był też CS 1.6 i LoL). Zwycięzca turnieju w Tekken Tag Tournament 2 otrzymał tytuł Mistrza Polski oraz sponsorowany wyjazd na finały europejskie do Paryża. W przypadku Street Fightera i SFxT TOP2 z każdej gry zgarniało wyjazd na turniej organizowany z okazji 25-lecia serii SF. Turniej także w Paryżu. Kiedy chodzi o TTT2 wygrał Devil, a w przypadku SFIV i SFxT dwa pierwsze miejsca (obie gry) zajeli Maddest i Snake. Fotki, wyniki i wrażenia uczestników do znalezienia w temacie na backdash.pl - LINK2) Gorące tytuły obecnie na rynku: Dishonored oraz XCOM: Enemy Unknown. Póki co miałem okazje pograć tylko w demo XCOM i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Zakup Dishonored odkładam na później, ale XCOM w ciągu kilku dni z pewnością trafi na półkę. Uwielbiam gry turowe, a klasyczny XCOM to dla mnie "good old times" także cieszę się podwójnie za udany reboot.

Bring it on ya aliens!
3) Odświeżenie PS Store. Zgodnie z oficjalną informacją od Sony (LINK) dzisiaj Store zostanie kompletnie odświeżony. Jeden ze screenshotów z Eurogamera zamieszczony poniżej. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem nowy design zachwyci nas około 20ej (po aktualizacji PS Store). Design kwestia gustu - mnie bardziej interesuje funkcjonalność i tutaj liczę na poprawę. Co ciekawe update przewidziany jest najpierw dla Europy, a później dla US (szkoda, że panuje odwrotna tendencja kiedy chodzi o właściwą zawartość sklepu, ale to inna historia...)

Jeden ze screenow prezentujących nowy Store - źródło: Eurogamer
4) Gametarium trafiło na Twittera: https://twitter.com/Gametarium. Jeszcze troche pracy nad layoutem i dodaniem wtyczek, ale mam nadzieję, że Twitter pozwoli na bardziej regularne update'y bloga.


5) Quo Vadis Vita - handheld Sony pozostaje sprzętem "kontrowersyjnym". Niektórzy twierdzą, że PSV to porażka i kolejny gwóźdż do trumny japońskiej firmy. Część posiadaczy Vity jest zadowolona z zakupu. Masa ludzi pozostaje zawieszona pomiędzy. Kolejny artykuł o Vicie mam nadzieję, jeszcze dzisiaj na blogu.

Quo Vadis Vita?

3 comments:

 1. Vita ma na pewno swoich fanów, jednak osobiście myślę, że raczej wielkim hitem nigdy nie będzie. Jakoś nie mogę się przekonać.

  ReplyDelete
 2. Moim zdaniem na tę chwilę brakuje jakiegoś hit-tytułu - czy to dużego RPG, gry pokroju Gran Turismo lub action game (Uncharted to za mało).
  Na poczatku dostalismy sporo zróżnicowanych tytułów startowych, ale później gier wychodzło mniej i nie były już tak zróżnicowane.

  ReplyDelete
 3. No właśnie, już dawno nie było na prawdę porywających gier...a szkoda.

  ReplyDelete