20/10/2012

PS Store - nowy design

Zgodnie z wcześniejszym wpisem EU PS Store otrzymał nową szatę graficzną. Po ściągnięciu ok 20mb aktualizacji żegnamy się ze starym niebieskim wyglądem i witamy multimedialny i content-focused design.W praktyce cała aktualizacja zaliczyła jednodniowy poślizg i na starcie występowało kilka błędów:

1) przycinanie i ogólnie wolne działanie
2) niedostępny content dla subskrybentów PS Plus
3) brak możliwości ponownego ściągnięcia zakupionego wcześniej contentu

Co ciekawe na tę chwilę wygląda na to, że tylko ten ostatni problem został rozwiązany. Sam PS Store działa troche lepiej, ale nadal momentami przycina.
To co mnie osobiście drażni to fakt, że teraz jeszcze dłużej trwa odpalenie aplikacji - to już jest ok 20 sekund nim faktycznie mogę sprawdzić aktualizacje. Do tego na starcie wyskakuje komunikat o tym, że zostaje przekierowany na angielską wersje PS Store - czemu nie mogę tego wyłączyć jeżeli nie chce korzystać z wersji PL.
Sam ekran startowy (czyli to co pojawia się przy podświetleniu opcji XMB) pozostał bez zmian - troche szkoda bo tutaj tez by się przydała jakaś zmiana.


Ciągle brakuje opcji na sortowanie listy ściągniętych plików - czyli jeżeli chcecie ściągnąć ponownie grę którą już wykasowaliście z dysku to ciągle najszybszym sposobem jest po prostu odnalezienie jej na liście pod odpowiednią kategorią.Tutaj na plus trzeba wymienić to, że pod danymi tytułami mamy od razu dostęp do DLC, materiałów video itd.

Kiedy chodzy stricte o  nowy wygląd to nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia i troche obawiam się tego, że trudniej będzie zapoznać się z nową zawartością PS Store przy cotygodniowej aktualizacji. Wcześniej na jednym ekranie miałem wszystkie nowości wliczając w to gry, dlc, dema, info o obniżkach i tematy graficzne. Teraz wydaje mi się, że jest mniej miejsca i trzeba będzie szukać po kategoriach żeby mieć pewności, że nic nas nie omineło. Ale z ostatecznym werdyktem poczekam do kolejnej aktualizacji sklepu.


Sony ogłosiło także, że ze wzgledu na odkryte bugi aktualizacja PS Store w US została przełożona na późniejszy termin. Kiedy chodzi o sklep dla PS Vita to mam cichą nadzieję, że aktualizacja przyjdzie razem z wdrożeniem PS+ dla handhelda.

1 comment:

  1. Dodałem Twojego bloga do spisu blogów o grach http://gamerkatalog.blogspot.com/ pozdrawiam :)

    ReplyDelete