14/06/2010

EEE = E3

   Za kilka godzin (kilkanaście?) rozpocznie się Electronic Entertainment Expo – czyli E3. Impreza, która w zeszłym roku zaliczyła wielki powrót po kilku słabszych odsłonach. Tym razem po raz kolejny usłyszeliśmy zapewnienia, że tegoroczne targi będą wielkim wydarzeniem. Osobiście najbardziej interesuje mnie:

  1. Natal vel Kinect – a konkretnie „corowe” tytuły. Póki co wszystkie moje obawy dotyczące sprzętu MS się sprawdzają i liczę, że jednak pokażą coś więcej niż tylko ping-pong i strącanie czerwonych kulek.
  2. Gran Turismo 5 – ostateczna, oficjalna data wydania – dość już czekania, a Sony potrzebuje platform-sellera w drugim połowie 2010.
  3. The Last Guardian + Ico/Shadow of the Colossus HD – czyli pakiet od Uedy. Wypuszczenie Ico i SotC na zasadzie takiej jak God of War Collection umiliłoby czekanie na The Last Guardian.
  4. Tajne/mało znane projekty na X360 i PS3 – czyli gry o których do tej pory nie słyszeliśmy lub wiemy bardzo mało – np Agent od Rockstar na PS3 czy MGS:Rising na obie platformy. Mam nadzieję, że MS pokaże coś więcej niż tylko Natala i ma w zanadrzu jakiegoś „killera” (i nie myślę tutaj o Halo).
  5. Polacy na E3 – na tę chwilę nie wiem czy CDP Red czy Techland będzie w jakimkolwiek stopniu obecny na targach, ale na pewno możemy liczyć na People Can Fly i ich miodnie zapowiadającego się FPSa - Bulletstorm (nie wierzę, że to napisałem).

  Dla zainteresowanych link do kanału E3 na youtube (prowadzony przez IGN – dzięki dla Darkstara za info): E3 na Youtube - ze względu na różnicę czasu pierwszych konferencji możemy się spodziewać w godzinach wieczornych/nocnych.

No comments:

Post a Comment