03/06/2011

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – wersja konsolowa już oficjalnie.

   
 Wczoraj CDP Red oficjalnie ogłosił to co wszyscy podejrzewali już od dawna – druga część Wiedźmina ukaże się także w wersji konsolowej. Konkretnie chodzi o port na Xboxa 360. To właśnie ta platforma wydaje się być najmniej problematyczną kiedy chodzi o przeniesienie pecetowej gry. Przedstawiciele studia Red już wcześniej zapowiedzieli (odsyłam was do relacji ze spotkania w Centrum Civitas), że nie mają ludzi i funduszy żeby „ot tak” wypuścić wersję konsolową swojej najnowszej gry. Wersja na PC sprzedaje się świetnie zarówno u nas jak i za granicą pomimo narzekań części graczy (problemy techniczne i kiepska optymalizacja).  

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC, Xbox360)

   Osobiście czekałem na tę wiadomość z nadzieją, że nie będę musiał kończyć Wiedźmina 2 na PC, ale jako, że gra wychodzi na X'a, a o wersji PS3 póki co nic nie wiadomo także spodziewam się że prędko na konsoli Sony nie zobaczę Geralta.  
  Co do tej pory wiemy? Gra wychodzi na konsole Microsoftu, ale nie padło słowo exclusive – z jednej strony może to oznaczać, że zobaczymy także wersje na PS3, ale z drugiej strony może twórcy nie chcą nazywać „exclusive'em” gry która jest dostępna także na PC. Sama gra ma się ukazać jeszcze w tym roku. Twórcy dali do zrozumienia, że port konsolowy zmusił do „kompromisu” kiedy chodzi o grafikę, ale zapowiadają, że Wiedźmin ma być najlepiej wyglądającym tytułem na Xboxa 360. Dodatkowo zapewniono, że wszelkie dodatki i patche będą pojawiały się zarówno dla wersji konsolowej jak i PC.
  Kiedy chodzi o moje nadzieje to liczę przede wszystkim na:

  1. dobrą sprzedaż na konsole – tutaj trzeba zmierzyć się z piractwem, a co więcej pewnym „nasyceniem rynku” (bo jednak masa ludzi wersję PC nabyła i mało kto kupi dokładnie tę samą grę w wersji na X'a)
  2. wydanie konsolowe równie bogate co PC – czyli tekturowe opakowanie, OST i inne bonusy.
  3. no i oczywiście wersja PS3 – jeśli wyjdzie to liczę na to, że będzie to wersja „finalna” - czyli ze wszystkimi patchami, dodatkami itd.

  Pozostaje nam czekać na więcej info i materiałów video z konsolowej wersji Wiedźmina 2.

1 comment:

  1. Cześć- Mam problem w punkcie Hall of Atropos - jest salka z małym basenem, wyskakują tam 2 wielkie potwory, załatwiam je i powinien się ukazać jakiś zloty klocek, niestety tylko drzwi robią się złote(migoczą), jak tam wchodzę to spadam i umieram, mam jakiś błąd w grze czy o co chodzi ?
    Pomocy
    xawras@yahoo.com

    ReplyDelete