15/09/2010

Polska premiera PlayStation Move (W-wa) [UPDATE]

Już dzisiaj (15/09) premiera Playstation Move w Polsce - specjalna prezentacja odbędzie się w CH Złote Tarasy. Impreza otwarta i zgodnie z zapowiedzią widzowie będą mieli okazję nie tylko zobaczyć nowy kontroler Sony w akcji (prezentacja i recenzja na żywo), ale też sami będą mogli przetestować PS Move (stoiska i interaktywne prezentacje). Start o godzinie 18tej - na 99% będę na miejscu także spodziewajcie się jakieś większej relacji w godzinach wieczornych. Bardzo mnie ciekawi jak wypadnie Move w praktyce.
-----------------------------
UPDATE Jestem już po pokazie - w CH Złote Tarasy byłem na ok 15 min przed oficjalnym startem. Niestety z powodów technicznych cała prezentacja została opóźniona o ponad 30 min. Co gorsze w tym czasie ciągle nie były dostępne stanowiska testowe także był to czas dla widzów kompletnie zmarnowany.
 Całość dość mocno mnie rozczarowała - po pierwsze  wspomniane wcześniej opóźnienie, po drugie na starcie były bodaj 2 stanowiska z Move, ale koniec końców zostało tylko jedno i w dodatku zostało bardzo szybko "wchłonięte" przez widownie (czyli ludzie "grali" stojąc w tłoku w odległości pół metra od TV), a po trzecie całość strasznie się przeciągała.
Na scenie pojawił się między innymi Piotr Gnyp z Polygamii - była taka próba szerszego przedstawienia PS Move i idei stojącej za nowym kontrolerem Sony, ale koniec końców skończyło się po prostu na prezentacji gier i konkursach do uczestnictwa w których zapraszano ludzi zebranych wokół sceny.
 Kiedy chodzi o dobór tytułów to  pojawiły się dobrze wszystkim znane Move Party (Start the Party) i Sports Champions - dodatkowo Kung Fu Rider, ale mnie na miejscu trzymała przede wszystkim obietnica zaprezentowania RUSE z obsługą Move.
Niestety gdy po raz kolejny przełożono pokaz z RUSE na rzecz kolejnego konkursu i prezentacji Sports Champions to już nie wytrzymałem i na tym skończyła się dla mnie ta impreza - akurat Sports Champions i Start the Party to dwa tytuły które oglądamy od momentu pierwszej prezentacji PS Move także osobiście czuje już przesyt.
 Na pewno na plus trzeba zaliczyć to, że rozdano całkiem sporo nagród - gry oraz kontrolery PS Move. Także atmosfera była całkiem dobra - całość nie miała klimatu propagandowo-promocyjnego, a raczej swobodnej prezentacji.
 Minusem oprócz wspomnianych wcześniej rzeczy (opóźnienie, dłużyzna, brak stanowisk testowych z prawdziwego zdarzenia) był dość chaotyczny przebieg całej imprezy - zabrakło mi takiego konkretnego podzialu: gry z Move, gry na dwa kontrolery, gry wykorzystujące Move i Navigation Controller - ogólnie całość dość chaotyczna.

 Tak czy inaczej decyzję podjąłem już wcześniej - mam zamiar kupić PS Move i mocno liczę na to, że pojawi się sporo ciekawych tytułów niekoniecznie "imprezowych". Ciekawi mnie też to jak wypada combo PS Move + Dualshock 3 w akcji.

1 comment:

  1. Napisz do mnie na GG: 7618676. Mam do Ciebie interes.

    ReplyDelete